Yatırım Şirketi Hisseyi Portföyüne Ekledi! %59 Yükseliş Beklentisi!

En güncel Kripto Para, Borsa, Döviz, Hisse, Yabancı Hisse, son piyasa durumlarını, haberleri ve analizleri Economicon'da takip edin

hisse-fiyatinda-61-yukselis-bekleniyor.png

Model portföy güncellemesi

➢ Bankacılık sektöründe portföyümüzdeki Garanti Bankası pozisyonumuzu Akbank ile değiştiriyoruz: Değişiklik taktiksel olup, Akbank’ın göreceli daha düşük çarpanları ve 4.çeyrekte TÜFE’ye endeksli tahvil portföyü sayesinde güçlü kar beklentimiz sebebiyle model portföyümüze ekliyoruz. ➢ Orge Enerjiyi portföyümüze ekliyoruz: Şirket’in aktif olduğu metro projelerinin orta vadede büyümesine ek olarak yeni iş alanı olan yenilenebilir enerji tarafında güçlü potansiyel görüyoruz. Her ne kadar bu gelişmelerin bir kısmını BIST 100 göreceli olarak YBB %55 bandında pozitif ayrışarak fiyatlasa da, potansiyelin hala çok yüksek olduğuna inanıyoruz.

Düşük komisyonlu işlem yapmak için tıklayınız

➢ Tekfen Holding’i portföyümüze ekliyoruz: İnşaat segmentindeki güçsüzlüğün orta vadede sona erdiğini, gübre ve hizmetler segmentinde ise güçlü görünümün 2023 yılında da devam edeceğini düşünüyoruz. Şirket’in BIST 100 endeks göreceli olarak YBB %20’lik negatif ayrışmasını alış fırsatı olarak görmekteyiz.

Model Portföy ve Hisse önerileri

Kaynak: Gedik Yatırım 2023 Strateji Raporu

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler