Yatırım Şirketi 3 Hisse İçin Hedef Fiyatını Güncelledi!

12-gostergesi-al-sinyali-veren-hisse-senetleri.png

TÜRK HAVACILIK SEKTÖRÜ

ÜNLÜ & Co, Pegasus, THY ve TAV için hedef fiyatını yükseltirken, "al" tavsiyesini korudu
Güçlü momentum devam ediyor
Türk havacılık sektöründe yolcu trafi ği güçlü ivmesini koruyor: Havacılık şirketlerinin karının ana itici gücü olan uluslararası yolcu trafiğinin Eylül ayı itibariyle 2019 seviyelerini açık ara geride bırakması (THY: +%19, PGS: +%18), Türkiye’deki son yolcu trafi ği trendlerinde güçlü ivmenin devam ettiğini göstermekte. Daha da önemlisi, şirketlerden ve turizm sektöründen gelen yorumlar, ileri tarihli rezervasyonların ve görünümün de olumlu olmaya devam ettiğini sektörde herhangi bir durgunluk veya talepte yavaşlama belirtisi olmadı ğını ima etmektedir.

Düşük komisyonlu işlem yapmak için tıklayınız

TÜRK HAVA YOLLARI – AL, HF 133,7 TL:
Türk Hava Yolları'ndaki Al tavsiyemizi aşağıdaki nedenlerle koruyoruz: 1) Türk havayolu taşımacılığındaki merkezi konumu nedeniyle THY sektörde devam eden güçlü büyümeden yüksek fayda sağlayacaktır; 2) kargo segmentine yüksek düzeyde maruz kalmasının, virüsün yeniden canlanması durumunda THY’nin aşağı yönlü risklerini sınırlayaca ğını düşünüyoruz; ve 3) Düşük yakıt hedge oranının (2023 için %5), petrol fiyatlarındaki düşüş trendi sırasında THY’ye avantaj kazandıracağını düşünüyoruz. Şirket için Hedef Fiyatımızı (HF) 74,1 TL'den 133,7 TL/hisse'ye yükseltiyoruz.
PEGASUS– AL, HF 448,4 TL:
Pegasus için Al tavsiyemizi koruyoruz; 1) Düşük maliyetli iş modeli, küresel havacılıkta olası bir gerileme olması durumunda önemli bir avantajdır; 2) Filonun A321Neo gibi verimli uçaklarla genişletilmesi, düşük maliyetli iş modelini güçlendirecektir. Şirket için Hedef Fiyatımızı 253,5 TL'den 448,4 TL/hisseye yükseltiyoruz.
TAV HAVALİMANLARI – AL, HF 113,7 TL:
TAV hakkındaki olumlu görüşümüzün nedenleri: 1) Yolcu sayısına ba ğlı ücret yapısı nedeniyle TAV, havayolu şirketlerine göre yolcu trafiğindeki artıştan daha az riskle fayda sağlamaktadır ; 2) 2021 yılında gerçekleşen Almata ve Antalya ihale kazanımlarıyla birlikte şirket, portföyünü önümüzdeki on yıl için büyük ölçüde hazırlamıştır ; 3) Ankara Esenboğa havalimanı ihalesi (muhtemelen önümüzdeki aylarda) ve Nijerya Lagos ihalesi (teklif verildi) hisse üzerinde kısa vadeli katalizörler olarak hareket edebilir. 4) Hisse son bir yılda THY ve Pegasus’ hisselerinin oldukça altında bir performans göstermiştir. Şirket için Hedef Fiyatımızı 71,0 TL'den 113,7 TL/hisseye yükseltiyor ve tavsiyemizi Al olarak devam ettiriyoruz.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler