Solana (SOL), Cardano (ADA), Avalanche (AVAX) Teknik Analizi!

hisse-icin-hedef-fiyat-249-tl.png

Kripto paralarda dünden bu yana düşük hacimli de olsa bir toparlanma mevcut. Yüksek sermayeli altcoinler arasında bulunan Solana (SOL), yeniden 100 dolar bandına giriş için mücadele ediyor. Cardano (ADA), daha yavaş toparlanırken 0,85 dolar direncini kırmaya çalışıyor. Avalanche (AVAX), bugün 70 dolar altında düşüş trendini devam ettiriyor.

Solana (SOL)

Solana (SOL), geçen hafta 110 dolardaki direnci kıramayınca son bir haftalık periyotta düşüş eğilimini sürdürdü. Bu hafta 94 dolar seviyesinde bir destek bulan SOL/USD, son 48 saattir toparlanma belirtileri göstererek 100 dolar sınırına kadar ulaşmış durumda.

 

Solana, Mart ayının ikinci yarısında yüzde 80 oranında önemli bir kazanım elde ettikten sonra Nisan ayı boyunca bu yükselişin düzeltmesini gördü. Son yükseliş trendine göre ölçüldüğünde düzeltme seviyesi Fib 0,786 - 0,618 aralığına kadar ulaşmış durumda.

Buna göre Solana fiyat hareketinde 90 dolar (Fib 0,786) destek fiyatı olarak güncelliğini korurken SOL alıcıları, 100 dolar bandında bulunan Fib 0,618 dolar üzerinde kalmak için mücadele ediyor.

SOL/USD’nin en yakın dinamik direnci ise şuan 100 dolarda bulunan 8 günlük EMA değeri, bu ortalama değeri üzerinde günlük kapanış sonrası altcoin, 21 günlük ve 3 aylık üstel hareketli ortalama (EMA) değerlerini test edecek. Sonuç olarak SOL/USD’nin toparlanma hareketinde 100 -110 dolar aralığında bir direnç hattı bulunuyor.

SOL alıcıları bu alanı, sorunsuz geçebilirse yeni alıcıların devreye girmesiyle kısa vadede 128 dolara doğru bir yükseliş trendine girebilir.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), Nisan ayı düşüş trendine 0,81 dolarda dip gördü. Dünden bu yana hafif bir yükseliş gören ADA, henüz toparlanma için önemli bir sinyal vermiyor.

Cardano (ADA)
 

2022 yılının ilk çeyreğinde önemli bir destek ve direnç seviyesi olan  0,85 dolar, bu hafta ADA fiyatı için direnç konumunda bulunuyor. ADA/USD, haftanın geri kalanında 0,85 - 0,87 direnç alanını kırmayı başarabilirse hızlı bir şekilde 0,95 dolara kadar hareket edebilir. Yukarı hareketin devamı halinde ADA/USD’nin 1 - 1,04 dolar aralığına kadar yükselebileceğini görebiliriz. Sonuç olarak ADA fiyatının, 8 günlük ortalama değeri (yeşil) üzerinde günlük kapanış görmesi son derece önemli. Aksi taktirde artabilecek olan satış baskısı 2022 yıl dip seviyesi 0,78 doların yeniden test edilmesine yol açar.

Avalanche (AVAX)

AVAX, ay ortasında düşüş trendini sonlandırmak için 81 dolara doğru bir hamle yaptı, fakat bu direnç bölgesini kırabilecek yeterli alıcı hacmine ulaşamadı.

 

Bugün 70 dolar üzerinde kalmak için mücadele eden Avalanche tokeni AVAX için kısa vadeli direnç seviyeleri, 72 - 76 - 81 dolar olarak duruyor. AVAX, önümüzdeki günlerde yeniden 80 dolar bandına adım atabilirse 2022 yılı yükseliş trendini yeniden kazanmış olacak. Diğer yandan 85 dolarda bulunan 200 günlük hareketli ortalama üzerinde bir günlük kapanış, 100 dolar üzerinde yeni yerel zirveler oluşturmak için tetikleyici olabilir.

Diğer yandan Ocak ayındaki yılın dip seviyesi sonrası AVAX, 70 doların altını 3. kez test ediyor. Bu hafta 67 doların altında bir gün kapanışı gelmesi durumunda ise düşüş trendinin 60 dolar altında kadar sarkması muhtemel gözüküyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler