İki Hissede Hedef Fiyatlar Güncellendi!

hisse-icin-hedef-fiyat-249-tl.png

Deniz Yatırım, Aselsan ve MLP Sağlık hisse senedi için hedef fiyatlarını belirledi ve tavsiyelerini paylaştı.

İki Hisse İçin Hedef Fiyatlar

  Deniz Yatırım, ASELS-ASELSAN için hedef fiyatını 96.7 TL, tavsiyesini "al" olarak korudu. Aselsan’ı zayıf TL’den faydalanması ve yılın geri kalanına ilişkin güçlü beklentilerimize ek olarak NATO zirvesinin ardından ikili ilişkilerde savunma sanayiine yönelik beliren olumlu hava dolayısıyla beğeniyoruz ve 17 Temmuz 2023 tarihinden itibaren Döngüsel Portföyümüzde tutuyoruz. Aselsan için 12-aylık hedef fiyatımız 96,70 TL olup önerimiz AL yönünde devam etmektedir. Hisse, yıl başından itibaren BIST 100 Endeksi’nin %15 gerisinde performans göstermiştir. ASELS, 12,3x F/K ve 16,1x FD/FAVÖK çarpanları ile işlem görmektedir.   https://www.youtube.com/watch?v=biTRu1LwDvc Deniz Yatırım, MPARK-MLP Sağlık Hizmetleri için hedef fiyatını 131.3 TL, tavsiyesini "al" olarak korudu, döngüsel portföyünde tutmaya devam etti. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından özel Sağlık hizmet sunucularının fiyatlama esaslarını düzenleyen Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ 24 Ağustos 2023 tarihli ve 32289 mükerrer sayılı Resmî Gazete'de yayımlandı. Yapılan fiyat düzenlemesi, Lokman Hekim Sağlık Grubu için 2023 yılı sağlık hizmetleri cirosuna %7.5 ila %9.0 aralığında ilave katkı sağlaması ve enflasyona bağlı oluşan maliyet artışlarına karşın FAVÖK marjı hedefinin (%21 - %23) koruma noktasında olumlu bulunmaktadır.
Hizmetler 5 iş günü sonra, malzemeler 3 iş günü sonra geçerli olmak üzere; muayenelere %50, hizmet başı işlemlere %50, kan ürünlerine %55, yoğun bakımlara %60, paket işlemlere %50, doğum işlemlerine %150, beyin cerrahi ve ortopedi malzemelerine %150, girişimsel radyoloji malzemelerine %100, diğer malzemelere ise %75 oranında artış beklenmektedir.
Hizmet fiyatları artışı 2 Eylül 2023 tarihi itibarıyla, malzeme fiyat artışları ise 31 Ağustos 2023’ten itibaren olmak üzere etkili olacaktır. Yapılan fiyat düzenlemesi MLP Sağlık Grupları için; enflasyon üzeri hasılat büyümesi, hasılat üzeri ise FAVÖK büyümesi hedefine olumlu katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Fiyatlar; hastanenin bulunduğu şehir, doluluk oranı, hastaların gelir durumu gibi etkenlere bağlıdır.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler