Hissede Yüksek Getiri Beklentisi!

12-gostergesi-al-sinyali-veren-hisseler-24.jpg

Garanti BBVA Yatırım, Coca Cola İçecek'i 187,40 TL hedef fiyat ve "endeksin üzerinde getiri" tavsiyesiyle model portföyüne eklerken, Tofaş'ı çıkardı.

Model Portföyümüz son güncellememizi yaptığımız 26 Eylül tarihinden itibaren BIST-100 endeksinin %0.3 üstünde performans gösterdi. Bu raporumuzla CCOLA’yı model portföyümüze ekliyoruz ve TOASO'yu çıkarıyoruz. CCOLA’yı model portföyümüze ekliyoruz:  CCOLA’nın 3Ç finansal sonuçlarında satış gelirlerinin %161 büyümesini bekliyoruz. Esas katkının fiyat artışlarından gelmesini ve yaz sezonunun da uluslararası operasyonlarda talebi desteklemesini bekliyoruz. Özellikle Orta Asya’nın en kalabalık nüfusuna sahip Özbekistan’ın katkısını giderek daha fazla hissedebiliriz.  Tahminlerimize göre EBITDA 3,855mn TL gerçekleşecek ve böylece 6.6x EV/EBITDA çarpanı 5.1x çarpanına gerileyecek. Son 1 ayda BIST100’ün yaklaşık %5 altında performans gösteren CCOLA hisselerinde önemli bir yukarı potansiyel görüyoruz. TOASO’yı çıkarıyoruz. TOASO’yu model portföyümüzden çıkartıyoruz. Hisse model portföye girdiği günden beri endeksin %4.7 altında bir performans göstermiştir.

Düşük komisyonlu işlem yapmak için tıklayınız

Tercih ettiğimiz hisseler: AKBNK: Sermaye yeterliliği ve likiditesi ile ön planda BIMAS: Yüksek indirimli konseptin artan cazibesi ve temettü potansiyeli CCOLA:  Özbekistan’ın (CCBU) artan katkısı ve iskontolu çarpanlar ISCTR: İştiraklerinin önemli bilanço katkısı MAVI: Defansif yapı ve yüksek getiri potansiyeli SAHOL: Güçlü kar büyümesi beklentisi, hisse geri alım programı SISE: Dinamik fiyatlama modeli ve kapasite artışıyla birlikte büyüme hikayesi THYAO: Yolcu trafiğinde toparlanma ve güçlü kargo gelirleri YKBNK: Güçlü karlılık performansı

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler