Hisse İçin İlk Defa Hedef Fiyat Verildi!

Vakko Tekstil (VAKKO) tanınmış bir lüks moda şirketi ve markasıdır, 1934'te kurulmuştur.

hisse-icin-ilk-kez-hedef-fiyat-verildi.png

Son Fiyat: 76.90 ₺
Hedef Fiyat: 144.94 ₺
Potansiyel Getiri: %88.48

Yakın Zamandaki Hisse Senedi Düşük Performansı

Vakko Tekstil (VAKKO) tanınmış bir lüks moda şirketi ve markasıdır, 1934'te kurulmuştur. Vakko'nun hisseleri son yıllarda geçtiğimiz birkaç ay boyunca önemli bir çalkantı. Temel Önkoşullar. Hisse senedi bir önceki yıla göre yaklaşık %38 değer kaybetti. Ekim ayındaki zirve fiyatının ve 1 yıllık tarihsel ortalamasının altında işlem görüyor EV/EBITDA ve F/K katsayıları 6,78x ve 9,24x (bkz. ek).

Primli Fiyatlandırma

Hazır giyim segmenti ve ebeveyn dahil olmak üzere üst düzey lüks pazar büyük lüks markalara sahi̇p şi̇rketler enflasyondan daha az etki̇leni̇yor kitlesel pazardaki benzerlerine kıyasla. Bu doğal direnç, tüketicilerin aşağıdakilere karşı daha düşük hassasiyetinden kaynaklanmaktadır fiyat değişiklikleri ve dolayısıyla lüks ürünlere olan talebin daha düşük esnekliği mallar. Bu nedenle, lüks mal şirketleri şu şekilde değerlendirilebilir Tüketici artan fiyatı ödemeye istekli olduğu için enflasyona karşı dayanıklıdır.

Göreceli Değerleme İndirimi

Emsal karşılaştırması, VAKKO'nun fiyatlarında önemli bir indirim olduğunu ortaya koydu. temel ileri değerleme katları (P/B hariç): %40 arasında değişmektedir. 70'e yükseltti. Mevcut değerleme temelde haksız gibi görünmektedir, zira şirket ciddi bir düşük performans göstermemiştir. Bunun da ötesinde, VAKKO FAVÖK marjında önemli bir avantaja sahiptir tarafı ve cazip ROA ve ROE. Ayrıca, VAKKO'nun sağlam bir Stratejik esneklik sağlayan 0,38x Net Borç/FAVÖK oranı.

Temel Değer Düşüklüğü

İndirgenmiş Serbest Nakit Akışlarına dayanan temel analizimiz modeli, göreceli değerleme metodolojisini destekleyerek bir çok benzer derecede düşük değerleme.

Özet

VAKKO'yu güçlü bir işletme ve sektörde çok iyi bilinen bir marka olarak görüyoruz. yerel pazar. En tepeden başlayarak üstün sonuçlar sunar hattının büyümesi, enflasyonu yenmesi ve etkileyici Net Marj ve Varlık ve Özkaynak Getirileri. VAKKO'nun çok sağlıklı bir Düşük borç ve 0,5x'in altındaki Net Borç/FAVÖK oranı ile bilanço. Bu güçlü noktalara rağmen, VAKKO çok düşük çarpanlarda işlem görüyor, lüks moda giyim segmenti ile karşılaştırıldığında, ki bu da çok muhafazakâr bir temel değerleme ile desteklenmektedir, karşılaştırılabilir bir yukarı yönlü potansiyel vaat ediyor.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler