Eylül Ayı İçin 4 Hisse Senedi Önerisi!

12-gostergesi-al-sinyali-veren-hisseler-23-02-2024.png

Her ay başında düzenli olarak yayınladığımız Aylık Bülten’lerde «Teknik Takibimizde Olan Hisseler»i paylaşmaktayız . Bu kapsamda yapılan hisse seçiminde teknik dinamikler baz alınmakta olup, belirtilen işlem koşullarının gerçekleşmesi durumunda ilgili hisselerin aylık bazda BIST 100'e kıyasla aylık getirilerinin daha yüksek olacağı öngörülmektedir.

Teknik takibimizde olan hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Piyasa koşullarındaki genel değişimlerin bu hisseleri de BETA'ları oranınca etkilemesi beklenebilir.

Bu Teknik Analiz Bülteni’nde, bu ay için hazırladığımız Aylık Bülten’de yer alan hisseler ilişkin yapılan teknik analizler yer almaktadır.

Aylık 4 Hisse Önerisi

Bu ay teknik takibimizdeki hisseler: ENJSA, KRDMD, MAVI, MGROS. ENJSA pay senedi ağustos ayı içerisinde geniş bir bantta hareket gerçekleştirdi. Son hafta içinde yükselişle tarihi zirve kapanışı gerçekleştiren hissede göstergeler pozitif eğilimde. Yeni ayda da yükselişin devamını beklemekteyiz. KRDMD pay senedi zirve testi sonrası gelen kar satışları ile 22 gho geriledi. Bölge üstünde tepki alımlarıyla karşılaşan hissede göstergeler alım bölgelerinde hareket etmektedir. Yeni ayda yükselişine devam edeceğini değerlendiriyoruz. MGROS pay senedi, güçlü bilanço ile zirve testi sonrası kar satışları ile karşılaştı. Tarihi zirve bölgesine yakın aylık kapanış yapan hissede göstergeler yeniden alımlara işaret etmekte. Yeni ayda yükseliş eğiliminin devam edebileceğini ve yeni zirveler test edeceğini değerlendiriyoruz. MAVI pay senedi, hafta son işlem gününde güçlü yükselerek tarihi zirveye yakın kapanış gerçekleştirdi. Yükselişte hacmin artması ve göstergelerin pozitif eğilimde olmasını olumlu değerlendiriyoruz. Hissede yeni ayda yeni zirvelerin test edileceğini değerlendiriyoruz.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler