Enerji Hissesi İçin Hedef Fiyat ve Tavsiye!

En güncel Kripto Para, Borsa, Döviz, Hisse, Yabancı Hisse, son piyasa durumlarını, haberleri ve analizleri Economicon'da takip edin

hisse-icin-12-aylik-hedef-fiyat-415-tl.png

Gedik Yatırım, ORGE-Orge Enerji hisse senedi için hedef fiyatını 21 TL'den 43,08 TL'ye yükseltti, tavsiyesini "endeks üstü getiri" olarak korudu.

Gedik Yatırım, ORGE-Orge Enerji için hedef fiyatını 21 TL'den 43,08 TL'ye yükseltti, tavsiyesini "endeks üstü getiri" olarak korudu. Raporda yer alan detaylar şöyle: Güçlü operasyonel büyüme yeni iş alanlarıyla ivmelenebilir 2022 yılı görünümü ve 4Ç22 beklentileri Orge Enerji Elektrik Taahhüt (Orge) ağırlıklı olarak döviz cinsi gelir kontratlarına sahip olması ve yıl başından bu yana çok sayıda yeni proje kazanımları sebebiyle güçlü bir sene geçirmektedir. 9A22 itibariyle hasılat yıllık %154’lük büyüme ile 494mn TL olurken, FAVÖK ise yıllık %177’lik büyüme ile 195mn TL’ye ulaşmıştır. Net kâr ise yıllık %210’luk büyüme ile 171mn TL olmuştur. Şirket, bu dönemde 333bp artışla %39.5’lik FAVÖK marjı açıklamıştır. Orge güçlü üçüncü çeyrek sonuçlarının ardından revize ettiği beklentilerine göre; 2022 yılını bir önceki yıla kıyasla %100 seviyesinde hasılat ve FAVÖK büyümesi ile tamamlamayı hedeflemektedir. Ancak bu beklentinin bir miktar muhafazakar olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda, Şirket’in 4Ç22’de aşağı yönlü normalleşen marjlarla 150mn TL hasılat, 49mn TL FAVÖK ve 67mn TL net kâr açıklamasını bekliyoruz.

Düşük komisyonlu işlem yapmak için tıklayınız

DEVAM EDEN PROJELER Eyl22 itibariyle 495mn TL’lik devam eden proje (backlog) bulunmaktadır. Şirket yıl başından Eyl22’ye kadar 348mn TL’lik yeni proje kazanımı gerçekleştirmiştir. Bu tutarlara bilanço tarihinden sonra imzalanan Turkcell Gebze Veri Merkezi Projesi (EUR2.0mn + TL11.6mn) ve henüz kontrat görüşmeleri devam eden; Göncay Plastik Güneş Enerji Sistemi Kurulumu Projesi (USD1.3mn) ile Bakırköy-Kirazlı Metro Projesi’nin (EUR1.9mn) iş miktarları dahil değildir. Yeni iş alanları gelir büyümesini destekleyebilir. Orge, kuruluşunun yaklaşık ilk on beş yılında ağırlıklı olarak konut/ofis/avm projelerinin elektrik taahhüt işlerinde yer alırken, 2014 yılından itibaren raylı sistem projelerinde de yer almaya başlamıştır. Raylı sistemler günümüzde Şirket’in en büyük iş alanı olmaya devam etmektedir. Şirket, 2022 yılı ortalarında ise güneş enerjisi sistemleri alanında girişimlere başlamış olup, elektrikli araç şarj istasyonu alanında da faaliyete başlamayı hedeflemektedir. Mevcut iş kollarındaki güçlü büyüme potansiyeline ek olarak, Şirket’in elektrifikasyon tecrübesiyle oluşturduğu yeni iş alanları gelecek yıllar için ek nakit akışı potansiyeli sunmaktadır (bkz. Sayfa 2). Hedef fiyatımızı 21.00 TL'den 43.08 TL'ye yükseltirken, Endeksin Üzerinde Getiri tavsiyemizi sürdürmekteyiz. Şirket hisseleri 2023beklentilerimize göre 7.3x FD/FAVÖK ve 8.6x F/K çarpanlarıyla işlem görmektedir. Yeni iş kollarının yaratacağı büyüme potansiyeline ve muhafazakar büyüme varsayımları (2023-2025 yılları arasında ortalama FAVÖK marjı varsayımı: %32) kullandığımız modelimize göre, şirket çarpanlarının uzun vadede hala cazip seviyelerde olduğunu düşünüyoruz. Altyapı projeleri: Katalist/Ulaştırma ağının büyümesi. Şirket, İstanbul’da devam eden metro projelerinin (~170km) yaklaşık üçte birlik kısmının (~55km) elektrik taahhüt işlerinde yer almaktadır. Şehir yapılanma planlarına göre gelecek 3 yıllık periyotta metro ağının önce ~450km’ye ve 2030 yılına kadar ise ~700km’ye kadar genişletilmesi beklenmektedir. Bu kapsamda yapılacak yatırımların ~2.5-3mr USD seviyesine yakınsaması beklenmektedir. Metro projelerinde elektrik taahhüt işleri oranının toplam proje büyüklüğünün %15’i bandında olması sebebiyle; İstanbul’da 2030 yılına kadar yapılması planlanan projelerde, elektrik taahhüt sektörü için ~350-450mn USD bandında bir proje potansiyeli bulunmaktadır.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler