Aksu Enerji (AKSUE) Hisse Senedi Analizi

12-gostergesi-al-sinyali-veren-hisseler-22-02-2024.png

  • Aksu Enerji, 1Ç22 mali sonuçlarında 2.88 milyon TL zarar açıkladı.
  • Şirketin net satış gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %70 büyüme göstererek 5.26 milyon TL oldu. FAVÖK ise yıllık bazda %1,173 artış kaydederek 3.26 milyon TL'ye ulaştı.
  • Şirketin döviz açık pozisyonu 61.14 milyon TL seviyesindeyken finansman gelirleri 2.44 milyon TL seviyelerinde bulunmaktadır.
  • MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 5 gün önce hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.
5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama En son 5 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor. Commodity Channel Index (CCI) CCI, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 3 gün önce -100 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Momentum Momentum, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 6 gün önce aşırı alım bölgesinden çıkarak olası bir sat sinyali verdi. Relative Strength Index (RSI) RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 47 gün önce 30 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. MACD MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 5 gün önce hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. Stokastik Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Hareketli ortalamasını yukarı yönde kesmiş olması, çok kesin olmasa da, kısa vadeli bir yükeliş olasılığına işaret ediyor olabilir.   Kaynak: Halk Yatırım

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler