Ziraat ve Garanti Yatırımdan Günlük Yükseliş Beklenen Hisseler

hisse-haberleri.png

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Android

Ios 

Ziraat Yatırım

BIST-100
Güçlü toparlanma artan işlem hacmiyle dün de devam ederken, endeks geçen ay başlayan düşüş kanalının üzerinde kapatmayı başardı. Aylık ortalamasının da üzerinde kapatan endeksin kanal üst bandının geçtiği 2.438 seviyesini destek yaparak yükselişini sürdürebileceğini ve 2.481 hedefine doğru yükseliş kaydedebileceğini düşünüyoruz. Endeksin güne ise alıcılı bir görüntüyle başlamasını bekliyoruz.
BIST-30 Kontratı
50 günlük ortalamasından gelen tepki sonrasında aylık ortalamasının üzerine çıkan kontrat yakaladığı bu ivmeyle kanal üst bandının bulunduğu 2.863 bölgesini test edebilir. Kontratın, gün içerisinde de bu seviyeyi kırmaya çalışabileceğini düşünüyoruz ki kırılma yaşanması durumunda 2.900 hedefine doğru ivmelenme gözlenebilir.
Günlük Hisse Öneri Listesi
 

Garanti Yatırım

BİST-100 – 2400 ekseninde dalgalanma sürüyor.
BİST’e yönelik olarak haftaya başlarken paylaştığımız görüşlerimizde değişiklik bulunmuyor. Yakın vadede küresel tarafta henüz güçlü şekilde toparlanamayan risk iştahı, yurt içinde enflasyona yönelik ürün çalışması haberleri paralelinde 2372 haftalık kapanışı baz alınarak %7-%9 destek, %8-%10 aralığında dalgalı eğilimin devamını beklemekteyiz. BİST’i destekleyen ana temalarda kayda değer bir değişim olmadığı takdirde 2300-2200 aralığına yönelik olası gerilemeler kademeli alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Yakın vadede Nisan ayı sonunda başlayan düzeltme eğilimi içinde 2400 ekseninde dalgalanma devam ediyor. 2400 bölgesinin aşılması ısa vadede tepki alımlarına katkı sağlarken, kısa vadeye ilişkin yeni trade alanını 2420-2390 destek, 2475-2500 direnç aralığı olarak öngörmekteyiz. Günlük bazda 2470-2475 direnç aralığına yaklaşılması ya da 2420 destek bölgesindeki kırılma seans içi kar satışı artırabilecek teknik bölgeler olarak izlenebilir.
VİOP Endeks30 – Yatay bekleyiş 2800 üzerinde yeni alt zirve çabası içinde 2900’e doğru ivmelenebilir.
Haziran vade Endeks30 kontratta gün içi kapanış 2841 seviyesinde olurken, akşam seansında 2842 olarak gerçekleşti. ABD piyasalarında, FED’in agresif faiz artırım süreci ile ilgili havanın kısmen yumuşamasıyla tepki yükselişleri gerçekleşmeye başladı. TCMB faiz kararında sürpriz olmayarak aynı kalan faiz seviyesi sonrası piyasa kendi dinamiğine geri döndü. Endekslerde havacılığın ayrıştığı günün ardından yükseliş momentumu dengelenebilir. BIST genelinde Mayıs ayının sonlarına gelinirken yatay bekleyiş yukarı isteğini artırmaya çalışıyor. Ancak yükseliş isteğinin artması için yeni ve güçlü beklentilerin oluşması gerekmekte. Bu minvalde 2900-2800 aralığının ilk aşamada ön planda olmasını bekleriz. Yeni güne pozitif fiyatlamanın devamı ile başlanabilecek açılış beklentimizde, 2850 bölgesi üzerinde sıkışma görülebilir. Kısa vadeli olumlu eğilimin korunması ve olası geri çekilmeler adına günlük bazda önemsediğimiz destek bölgenin 2840-2825 aralığı olduğunu belirtelim.
Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler