Yatırım Şirketleri Bugün Borsadan Ne Bekliyor?

hisse-haberleri.png

Garanti BBVA Yatırım

BİST-100 – Kısa vadeli görünümde dalgalanma devam ediyor.

Haftaya pozitif eğilimle başlayan BİST’te haftalık bazda kısa vadeli stratejiyi 2550-2580 bölgesine yaklaşılması halinde kar satışı riskinin artması ya da söz konusu bölgeye yönelim olmadan 2500 bölgesinin kırılması halinde Sat-Al yönlü stratejilerin tercih edilmesi şeklinde paylaşmıştık. Haftanın ilk yarısında 2550 bölgesi üzerindeki yükselişlerin kar satışları ile karşılaştığını görmekteyiz. Küresel tarafta sınırlı artan risk iştahı, BİST-100 endeksinde güne pozitif eğilimle başlanmasını destekleyebilir. Olası tepki yükselişlerine yönelik olarak 2560-2580 bölgesi güçlü bulduğumuz direnç seviye, 2530 ve 2500 ise söz konusu direnç bölgede gündeme gelebilecek kar satışları açısından izlediğimiz destek seviyeler olmayı sürdürüyor.

VİOP Endeks30 – FED sürpriz yapmayınca, 2840 direnci hedefte kalabilir.

Ağustos vade Endeks30 kontratta gün içi kapanış, 2793,75 seviyesinde olurken, günün sonunda akşam seansında ise 2829 olarak gerçekleşti. Resesyon endişelerindeki soru işaretleri için merakla beklenen FED’in faiz kararında sürpriz yok. 75bps artırım ile 1981’den itibaren en hızlı sıkılaşma gerçekleşiyor. ABD’de bu akşam Amazon ve Apple’ın sonuçları izlenecek. İçeride de 2Ç bilanço dönemi sakin başladı. Asya piyasalarında sınırlı yükselişler, ABD vadelilerde ise zayıf, sınırlı gerilemeler hakim. İçeride bankacılık ve havacılık sektörünün etkileri ile ılımlı patikada devam eden bir yükseliş süreci yaşanıyor. Bilançolar açıklandıkça kısmen kar satışları ile karşılaşıp dengeli bir aralığa dönüş yapabilir. Yeni güne hisse ve sektör yatay açılış beklentimizde, 2820-2835 bölgesinde fiyatlama görülebilir. Kısa vadeli olumlu eğilimin korunması ve olası geri çekilmeler adına günlük bazda önemsediğimiz destek bölgenin 2824-2818 seviyeleri olduğunu belirtelim.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

 

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Ziraat Yatırım

BIST 100

Haftalık ortalamasını destek yapan endekste göstergelerdeki güçlenme eğilimi de devam ediyor. Bu kapsamda, endeksin dünkü kapanış (2.544) seviyesinin üzerinde kalarak 2.589 direncini hedeflenebileceğini düşünüyoruz. Ana hedef ise 2.615 bölgesinde. Endeksin güne alıcılı bir görüntü ile başlamasını bekliyoruz.

BIST-30 Kontratı

Aylık ortalamasını destek yapmaya devam eden kontrat dün bu ortalamadan uzaklaşma eğilimine girdi. Göstergelerde de güçlenme eğilimi belirginleşiyor. Bu kapsamda, kontratın 2.845 yakın direncini kırarak yükselişini ivmelendirebileceğini düşünüyoruz.

Günlük Hisse Öneri Listesi

İnfo Yatırım

BIST100 Teknik Analizi

• BİST100 endeksi geçtiğimiz işlem gününü yatay tamamlayarak günü 2.544 seviyesinden kapattı. Gözler seans sonrası Fed kararındaydı. Fed, süprize mahal vermeden faizi 75 baz puan artırdı. Önceki toplantılarda olduğu gibi enflasyonu düşürmek için tüm araçları kullanacağını yineledi. • Yurt içi piyasalar bugün TCMB’nin III. Enflasyon Raporuna odaklanacak. TCMB’nin manşet ve gıda enflasyonunu yukarı yönlü revize etmesi bekleniyor. ABD kanadında ise ikinci çeyrek büyüme verisi açıklanacak. İlk çeyrekte %1,6 daralan ABD ekonomisi, bu çeyrekte de daralma yaşarsa teknik olarak resesyona girmiş sayılacak. Beklentiler ABD’nin %0,4 oranında büyüyeceği yönünde olsa da Hazine Bakanı ve Beyaz Saray Sözcüsü’nün daralma olsa bile resesyon sayılmaz demeçleri kafa karıştırıyor. Olası veri büyümeye işaret ederse resesyon ihtimali bu dönem için ortadan kalkacak. Bu da endeksleri destekleyecek katalizörler arasında yer alabilir.
• BİST100 endeksinde 2.555 – 2.575 – 2.600 seviyeleri direnç, 2.30 – 2.510 seviyeleri destek seviyeleri olarak takip edilecek.

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler