Türk Traktör (TTRAK) 2024 Temettü Tarihi!

Turk-Traktor-TTRAK-Temettu-Tarihi.png

Yatırımcılar Türk Traktör temettü tarihini dört gözle bekliyor! Türkiye’nin en büyük otomotiv kuruluşlarından biri olan Türk Traktör (TTRAK) düzenli temettü dağıtım kararlarıyla karını yatırımcıları ile paylaşıyor. Yatırımcılar hem büyüme hemde temettü hissesi olan TTRAK temettü tarihini son zamanlarda oldukça merak ediyor. Peki TTRAK temettü tarihi ne zaman açıklanacak? TTRAK  temettü miktarı ne kadar olacak? TTRAK ne zaman temettü verecek?

TTRAK Temettü Tarihi Ne Zaman Açıklanacak?

Borsa İstanbul’a mensup şirketler 2023 son çeyrek bilançolarını açıklamaya devam ediyor. Mart ayının sonuna kadar son çeyrek bilançoları açıklanmaya devam edecek TTRAK bilanço tarihi 22 Şubat olarak belirlenmiştir. Şirket 22 Şubat tarihinde bilançosunu açıklamasının ardından 24- 25 Şubat tarihinde de temettü tarihi ve miktarını açıklayacaktır. Şirketin temettü geçmişine baktığımızda dağıtılan temettülerin hepsi Mart ayında dağıtılmış. 2024 yılında da TTRAK temettü tarihinin Mart ayının sonunda olmasını bekleyebiliriz. TTRAK temettü tarihi beklentilerimize yakın bir şekilde 3 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşecektir. Türk Traktör 3 Nisan 2024 tarihinden önce elinde TTRAK hissesi bulunduran yatırımcılara temettü ödemesi yapacaktır.  

TTRAK Ne Kadar Temettü Dağıtacak? TTRAK Temettü Miktarı

Şirketin 2024 yılında hisse başı ortalama 58.1425 TL temettü dağıtması bekleniyor. Güncel fiyata göre oransal olarak%7.0 oranında dağıtım beklenmektedir. Bu miktar sadece tahmini bir miktardır. 22 Şubat tarihinde TTRAK bilançosu açıklandıktan sonra net kar ve diğer finansalların durumu temettü miktarını belirleyecektir. 100 adet TTRAK hissesi olan bir yatırımcı 5.814 TL değerinde temettü alacaktır. Alınan temettü ile tekrar TTRAK hissesi alarak lot sayısını maksimize etmek oldukça önemlidir. Bizim tavsiyemiz her zaman alınan temettü ile tekrar hisse alarak lot sayısını arttırma yönündedir. 1000 lot TTRAK hissesi olan bir yatırımcı 58.140 TL değerinde temettü alacak. Bu miktar ile tekrar hisse alınması durumunda hisse fiyatında olası yükselişlerde kar maksimum seviyeye çıkacaktır.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler