SPK, İki Şirketin Halka Arzına Onay Verdi

hisse-haberleri.png

Aztek Teknoloji

Sermaye Piyasası Kurulu’nun bu hafta yayınladığı bültende, 2 şirketin halka arz onayı duyurulurken, bunlardan biri Aztek Teknoloji Ürünleri oldu.

Şirket payları, yayınlanan taslak izahname bilgilerine göre oransal dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek. Halka arzda, 20.000.000 TL bedelli sermaye artırımı, 5.000.000 TL mevcut pay satışı ile birlikte toplamda 25.000.000 TL nominal değerdeki pay satışa sunulacak.
Bültende yer alan bilgiye göre, halka arz fiyatı 10,90 TL olarak belirlendi.

Halka Arz Gelirleri İle Uluslararası Yatırım Yapılacak

Şirket, halka arzdan elde edeceği gelirin %25 – %30’unu başta Rusya’daki bağlı ortaklığın faaliyetlerinin büyütülmesinde ve potansiyel büyüme fırsatlarının değerlendirilmesinde kullanılması hedeflenmekte.

Apple Yetkili Distribütörü

Aztek Teknoloji, Apple’ın yetkili distribütörü olmasının yanı sıra birçok lider markanın da distribütörlüğünü yapıyor. Teknolojinin değişim hızını yakalamak, ulaştığı evrensel boyutlarda gezinmek, avantajlarını yaşamın her alanına yaymak, teknoloji meraklılarının beklentilerini en doğru ürünlerle karşılamak amacıyla Apple, Beats by Dr.Dre, JBL, Harman Kardon, Thule, Case Logic, Marshall, Urbanears, Hama gibi üstün nitelikli markaları Türk tüketicisinin beğenisine sunuyor.

Hidropar Hareket Kontrol

Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmek üzere, Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri’nin halka arz başvurusu onaylandı. HKTM koduyla halka arz edecek.

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler’in liderliğinde, Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri, 12.000.000 adet payını, eşit dağıtım yöntemiyle 11,00 TL fiyatla satışa sunacak. Halka arzda toplam 12 milyon adet pay satışa sunulacak olup, 10 milyon TL nominal değerli kısmı sermaye artırımı suretiyle, 2 milyon TL nominal değerli kısmı ise ortak satışı ile gerçekleşecek. Sermaye Piyasası Kurulu’nun 4 Ağustos 2022 tarihli yayınladığı bültende yer alan bilgilere göre, Atıf Tunç ATIL’ın sahip olduğu 1.100.000 TL, Nilüfer ATIL’ın sahip olduğu 500.000 TL ve İlham ÇELEBİ’nin sahip olduğu 400.000 TL nominal değerli B grubu paylar halka arz edilmektedir.  1 TL nominal değerli paylar 11,00 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır. Hidropar Hareket Kontrol, 1998 yılında 3 kişilik bir ekiple yola çıkan, bugün itibariyle Türkiye’nin 854. AR-GE merkezi olarak onaylanmış bir mühendislik firması. AR-GE faaliyetlerini “Mekanik Otomasyon & Robotik” ve “Hidromekanik Sistemler” olmak üzere iki ana başlık altında sürdüren Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri, geliştirdikleri ürünleri yurtdışı pazarına açmayı hedefliyor.

Halka Arz Gelirleri Nerede Kullanılacak

Şirket, halka arzdan elde edeceği geliri 4 madde ile şu alanlarda değerlendirecek; %25 Yeni Üretim Tesisi Yatırımının Finansmanı %25 Yeni şirket satın alınması %30 İşletme sermayesinin finansmanı %20 Finansal borç ödemeleri

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Şirket, paylarının Borsa İstanbul A.Ş’de işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını ve dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmayacağını taahhüt etmiştir.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

 

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler