Oyak Çimento Fabrikaları (OYAKC) 2024 Temettü Tarihi!

Yatırımcılar Oyak Çimento Fabrikaları temettü tarihini dört gözle bekliyor! Borsa İstanbul' un sanayi sektöründe faaliyet gösteren Oyak Çimento Fabrikaları (OYAKC) 2015' ten 2019' a kadar düzenli temettü dağıtımı yapmıştı ve şirketin bu seneki kararı yatırımcılar için büyük önem taşıyor.

OYAKC-Temettu-Tarihi.jpg

Yatırımcılar Oyak Çimento Fabrikaları temettü tarihini dört gözle bekliyor! Borsa İstanbul' un sanayi sektöründe faaliyet gösteren Oyak Çimento Fabrikaları (OYAKC) 2015' ten 2019' a kadar düzenli temettü dağıtımı yapmıştı ve şirketin bu seneki kararı yatırımcılar için büyük önem taşıyor. Yatırımcılar OYAKC temettü tarihini son zamanlarda oldukça merak ediyor. Peki OYAKC temettü tarihi ne zaman açıklanacak? OYAKC temettü miktarı ne kadar olacak? OYAKC ne zaman temettü verecek?

OYAKC Temettü Tarihi Ne Zaman Açıklanacak?

Borsa İstanbul’a mensup şirketler 2023 son çeyrek bilançolarını açıklamaya devam ediyor. Mart ayının sonuna kadar son çeyrek bilançoları açıklanmaya devam edecek. OYAKC bilanço tarihi henüz belirlenmemiştir. Şirket bilançosunu açıklamasının ardından temettü tarihi ve miktarını da açıklayacaktır. Şirketin temettü geçmişine baktığımızda dağıtılan temettüler genelde Aralık ve Temmuz ayında dağıtılmış. 2024 yılında da OYAKC temettü tarihinin Aralık ayında ya da Temmuz ayında olmasını bekleyebiliriz.

OYAKC Ne Kadar Temettü Dağıtacak? OYAKC Temettü Miktarı

Şirketin 2024 yılında hisse başı ortalama 2.8592 TL temettü dağıtması bekleniyor. Güncel fiyata göre oransal olarak %3.9 oranında dağıtım beklenmektedir. Bu miktar sadece tahmini bir miktardır. OYAKC bilançosu açıklandıktan sonra net kar ve diğer finansalların durumu temettü miktarını belirleyecektir. 100 adet OYAKC hissesi olan bir yatırımcı 285.92 TL değerinde temettü alacaktır. Alınan temettü ile tekrar OYAKC hissesi alarak lot sayısını maksimize etmek oldukça önemlidir. Bizim tavsiyemiz her zaman alınan temettü ile tekrar hisse alarak lot sayısını arttırma yönündedir. 1000 lot OYAKC hissesi olan bir yatırımcı 2589.2 TL değerinde temettü alacak. Bu miktar ile tekrar hisse alınması durumunda hisse fiyatında olası yükselişlerde kar maksimum seviyeye çıkacaktır.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler