Koza Altın (KOZAL) 2024 Temettü Tarihi!

Yatırımcılar Koza Altın temettü tarihini dört gözle bekliyor! Borsa İstanbul’ un gıda sektöründe faaliyet gösteren Koza Altın (KOZAL) 2015, 2022 ve 2023 te temettü dağıtımı yapmıştı ve şirketin bu seneki kararı yatırımcılar için büyük önem taşıyor.

KOZAL-Temettu-Tarihi.jpg

Yatırımcılar Koza Altın temettü tarihini dört gözle bekliyor! Borsa İstanbul’ un gıda sektöründe faaliyet gösteren Koza Altın (KOZAL) 2015, 2022 ve 2023 te temettü dağıtımı yapmıştı ve şirketin bu seneki kararı yatırımcılar için büyük önem taşıyor. Yatırımcılar KOZAL temettü tarihini son zamanlarda oldukça merak ediyor. Peki KOZAL temettü tarihi ne zaman açıklanacak? KOZAL temettü miktarı ne kadar olacak? KOZAL ne zaman temettü verecek?

KOZAL Temettü Tarihi Ne Zaman Açıklanacak?

Borsa İstanbul’a mensup şirketler 2023 son çeyrek bilançolarını açıklamaya devam ediyor. KOZALbilanço tarihi 9 Mayıs olarak belirlenmiştir. Şirket bilançosunu açıklamasının ardından temettü tarihi ve miktarını da açıklayacaktır. Şirketin temettü geçmişine baktığımızda dağıtılan temettüler genelde Temmuz ayında dağıtılmış. 2024 yılında da KOZAL temettü tarihinin Temmuz ayında olmasını bekleyebiliriz.

KOZAL Ne Kadar Temettü Dağıtacak? KOZAL Temettü Miktarı

Şirketin 2024 yılında hisse başı ortalama 0.9191 TL temettü dağıtması bekleniyor. Güncel fiyata göre oransal olarak %3.9 oranında dağıtım beklenmektedir. Bu miktar sadece tahmini bir miktardır. KOZAL bilançosu açıklandıktan sonra net kar ve diğer finansalların durumu temettü miktarını belirleyecektir. 100 adet KOZAL hissesi olan bir yatırımcı 91.91 TL değerinde temettü alacaktır. Alınan temettü ile tekrar KOZAL hissesi alarak lot sayısını maksimize etmek oldukça önemlidir. Bizim tavsiyemiz her zaman alınan temettü ile tekrar hisse alarak lot sayısını arttırma yönündedir. 1000 lot KOZAL hissesi olan bir yatırımcı 919.1 TL değerinde temettü alacak. Bu miktar ile tekrar hisse alınması durumunda hisse fiyatında olası yükselişlerde kar maksimum seviyeye çıkacaktır.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler