İki Halka Arz SPK Tarafından Onaylandı!

hisse-haberleri.png

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteninde Nisan ayında gerçekleşecek iki halka arz için onay verildiği duyuruldu.

Son SPK haftalık bülteninde duyurulduğu üzere Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. ve Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş.’nin halka arz başvurular kurul tarafından onaylandı.

Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN)

Suwen Tekstil 50 milyon TL olan mevcut sermayesini halka arz yoluyla 6 milyon TL sermaye artırımıyla 56 milyon TL’ye çıkarmayı planlıyor. Bunun yanında halka arz aşamasında mevcut ortaklara ait toplamda 17 milyon TL nominal değerli paylar da halka arz konu edilecek. Toplam 23 milyon TL nominal değerli payların oransal dağıtım yöntemiyle satılması bekleniyor.

Suwen Tekstil paylarının halka arz satışı, 1 TL nominal değerli paylar için 18,5 TL sabit fiyat üzerinden gerçekleşecek.

Suwen Tekstil, 2005 yılında İstanbul’da kurulmuş olup Türkiye’de kendi markası ve tasarımlarıyla hizmet veren bir perakende firması olarak faaliyet gösteriyor.

Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş. (CONSE)

Halka arz için onay alan diğer bir şirket olan Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş., 333 milyon TL olan mevcut sermayesini 385,5 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyor.

Consus Enerji, halka arz yoluyla sermayesini 52,5 milyon TL ve mevcut ortağı Global Yatırım (IS:GLYHO) Holding A.Ş.’ye ait 52,5 milyon TL nominal değerli paylar ile toplamda 105 milyon TL nominal değerli payların satışı oransal dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek.

Diğer yandan talebin fazla gelmesi durumunda yine Global Yatırım Holding A.Ş.’ye ait 10,5 milyon TL nominal değerli paylar da halka arz aşamasında satılabilecek.

Consus Enerji’nin talep toplama aşamasında 1 TL nominal değerli payları, 4,5 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

Global Yatırım Holding’in iştiraki olan Consus Enerji, yenilenebilir enerji alanında gerçekleştirdiği biyokütle ve güneş santralleri yatırımları bulunuyor. Bunun yanında birleşik ısı ve güç sistemlerini yap-işlet iş modeli ile hayata geçiren ve Türkiye’nin en büyük kurulu gücüne sahip enerji hizmet şirketi olarak sektöründe lider konumda bulunuyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler