Bu Hafta Yükseliş Beklenen Hisseler Açıklandı!

hisse-haberleri.png

Acarlar Menkul

Kısa Vadeli Model Portföy

Kısa vadeli öneri listemizden AKSA, TUPRS ve YKBNK pay senetlerini çıkarıyoruz. Onların yerine AGHOL, BIMAS, SASA, SISE ve TTRAK pay senetlerini dahil ediyoruz. 25-29 Temmuz XU100 Getiri: % 3,01 Ortalama Haftalık Getiri: % 3,81
*Kısa vadeli hisse senedi önerilerimiz tamamen teknik ve temel analiz verilerine göre belirlenmiş olup ağırlıklı olarak Bist 100 Endeks paylarından oluşmaktadır. Hedefine ulaşmayan hisse senetleri stop loss seviyesinin altına inmediği sürece açık pozisyon olarak portföyümüzde yer almaya devam edecektir. Hedefine ulaşmış ya da stoplanmış pozisyonlar haftalık olarak değerlendirilecektir.  

Tacirler Yatırım

Haftalık Teknik Bazlı Hisse Önerileri

ALARK

ALARK hisseleri geçtiğimiz hafta içerisinde en düşük 36,04 seviyesini test etti ve haftayı 38,92 seviyesinden kapattı. Senette 40,50 hedef belirlenirken, stoploss seviyesini ise 38,16 olarak görüyoruz.

FROTO

FROTO hisseleri geçtiğimiz hafta içerisinde en düşük 265,70 seviyesini test etti ve haftayı 302,80 seviyesinden kapattı. Senette 315,00 seviyesini hedef belirlerken, stop-loss seviyesini ise 296,50 olarak görüyoruz.

TKFEN

TKFEN hisseleri geçtiğimiz hafta içerisinde en düşük 24,72 seviyesini test etti ve haftayı 25,52 seviyesinden kapattı. Senette 26,60 seviyesini hedef olarak belirlerken, stop-loss seviyesini ise 25,00 olarak görüyoruz.

TKNSA

TKNSA hisseleri geçtiğimiz hafta içerisinde en düşük 7,32 seviyesini test etti ve haftayı 8,25 seviyesinden kapattı. Senette 8,58 seviyesini hedef olarak belirlerken, stoploss seviyesini ise 8,08 olarak görüyoruz.  

İntegral Yatırım

Haftalık Piyasa Stratejisi

Geçtiğimiz hafta piyasaların odak noktası Fed toplantısı, ABD GSYİH ve Euro Bölgesi GSYİH gibi önemli veriler etrafında belirlendi. Fed, 75 baz puanlık artırıma giderken, Başkan Powell, faiz artırımlarını bir noktada yavaşlatmak uygun olacaktır açıklamasında bulundu. Powell’ın açıklamaları piyasada Fed agresif davranmayacak algısı yaratarak risk iştahı üzerinde toparlanmaya neden oldu. Ertesi gün gelen ABD büyüme verisi ise %0,9 daralmaya işaret ederken ABD ekonomisi üst üste 2 çeyrek daralarak teknik resesyona girdi. Böylelikle piyasanın Fed agresif davranmayacak algısı daha da güçlendi ve endeksler ile emtia cephesinde toparlanma devam etti. Haftalık bazda S&P %4,26, Nasdaq %4,45, Alman DAX Endeksi %1,74 getiri sağladı. Dolar Endeksi %0,67 değer kaybederken tahvil faizleri de küresel anlamda geriledi. Ons altın %2,23 değer kazandı.

Küresel piyasalarda gözler ABD tarım dışı istihdam verisinde olacak

Haftanın ilk işlem gününde Temmuz ayı nihai imalat PMI’lar, Perşembe günü ise Temmuz ayı nihai hizmetler PMI verileri takip edilecek. Cuma günü ise ABD’de Temmuz ayı tarım dışı istihdam, işsizlik oranı ve ortalama saatlik kazançlar veri seti takip edilecek. Fed’in faiz artırımları konusunda istihdam piyasasına güveniyor olması açısından veri seti yakından izlenecek. İşsizlik oranında ya da tarım dışı istihdam verisinde sapmalar Fed’in önümüzdeki aylarda izleyeceği politikaya dair fikir verebileceğinden oldukça önemli.

Yurtiçinde TÜFE bekleniyor

Yurtiçinde haftaya Temmuz ayı imalat PMI rakamı ile başlıyoruz. Veri, imalat sektöründe üst üste 4 ay daralmaya işaret etti. Daralmanın 5. Ayda da sürmesi bekleniyor. Çarşamba günü ise Temmuz ayı enflasyon rakamları izlenecek. En son %78,62 seviyesinde bulunan TÜFE’nin %80,50’ye yükselmesi bekleniyor.

Borsa

Borsa İstanbul küresel piyasalarla korelasyon içerisinde. Geçtiğimiz hafta %3 getiri sağlandı. Bilanço döneminde olmamız dolayısıyla hisse ve sektörel bazlı ayrışmalar ön planda. Teknik anlamda 2495 üzerinde teknik görünüm güçlü. Yükselişin devamında ise 2611 ve 2660 dirençlerine doğru hareket isteği oluşabilir.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler