Bim Mağazaları (BIMAS) 2024 Temettü Tarihi!

Yatırımcılar Bim Mağazaları temettü tarihini dört gözle bekliyor! Türkiye’nin en büyük parakende kuruluşu  olan Bim Mağazaları (BIMAS) düzenli temettü dağıtım kararlarıyla karını yatırımcıları ile paylaşıyor.

BIMAS-Temettu-Tarihi.png

Yatırımcılar Bim Mağazaları temettü tarihini dört gözle bekliyor! Türkiye’nin en büyük parakende kuruluşu  olan Bim Mağazaları (BIMAS) düzenli temettü dağıtım kararlarıyla karını yatırımcıları ile paylaşıyor. Yatırımcılar hem büyüme hemde temettü hissesi olan BIMAS  temettü tarihini son zamanlarda oldukça merak ediyor. Peki BIMAS temettü tarihi ne zaman açıklanacak? BIMAS temettü miktarı ne kadar olacak? BIMAS ne zaman temettü verecek?

BIMAS Temettü Tarihi Ne Zaman Açıklanacak?

Borsa İstanbul’a mensup şirketler 2023 son çeyrek bilançolarını açıklamaya devam ediyor. Mart ayının sonuna kadar son çeyrek bilançoları açıklanmaya devam edecek BIMAS bilanço tarihi 11 Mart olarak belirlenmiştir. Şirket 11 Mart tarihinde bilançosunu açıklamasının ardından 13 Mart– 15 Mart  tarihinde de temettü tarihi ve miktarını açıklayacaktır. Şirketin temettü geçmişine baktığımızda dağıtılan temettülerin neredeyse hepsi Haziran ve Aralık ayında dağıtılmış. 2024 yılında da BIMAS temettü tarihinin Haziran  ayının sonunda ve  Aralık ayının sonunda ve Kasım ayının başında olmasını bekleyebiliriz.

BIMAS Ne Kadar Temettü Dağıtacak? BIMAS Temettü Miktarı

Şirketin 2024 yılında hisse başı ortalama 14.47 TL temettü dağıtması bekleniyor. Güncel fiyata göre oransal olarak%3.3 oranında dağıtım beklenmektedir. Bu miktar sadece tahmini bir miktardır. 11 Mart tarihinde BIMAS  bilançosu açıklandıktan sonra net kar ve diğer finansalların durumu temettü miktarını belirleyecektir. 100 adet BIMAS hissesi olan bir yatırımcı 1.400,47 TL değerinde temettü alacaktır. Alınan temettü ile tekrar BIMAS hissesi alarak lot sayısını maksimize etmek oldukça önemlidir. Bizim tavsiyemiz her zaman alınan temettü ile tekrar hisse alarak lot sayısını arttırma yönündedir. 1000 lot BIMAS hissesi olan bir yatırımcı 14.470,0 TL değerinde temettü alacak. Bu miktar ile tekrar hisse alınması durumunda hisse fiyatında olası yükselişlerde kar maksimum seviyeye çıkacaktır.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler