2024 YATAS Temettü Tahmini!

YATAS-Temettu-Tahmini.png

2024 Yılı İçin Yataş (YATAS) Temettü Tahmini Listesi ve Diğer Önemli Detayları Sizler İçin Derledik…

İmalat sektörünün önemli şirketlerinden biri olan Yataş (YATAS) 2020′ den bu yana her yıl temettü dağıtımı yaparak yatırımcılarını sevindirmişti. Şirketin düzenli bir şekilde temettü dağıtımı yapması yatırım şirketlerinin 2024 yılında da temettü dağıtımı yapılacağını ön görmesini sağladı ve bu sebeple YATAS temettü miktarı ve tarihi gündeme geldi. YATAS 2024 temettü ödemesi tarihleri ve oranı ise büyük merak konusu oldu. Şirketin 3Ç23 gelir tablosunda net satışları %37 oranında artarak 2.44 milyar TL olarak gerçekleşti. Satışlardaki artışa rağmen şirket bu çeyrekte 24.77 milyon TL zarar açıkladı. Şirketin net borcu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %144 artarak 2.36 milyar TL seviyesine yükseldi. İş Yatırım YATAS 2024 temettü tahmini hisse başına 1,25 TL olurken bu tahmine göre temettü verimi ortalama 5,28% oranında gerçekleşiyor olacak.

YATAS Kaç TL Temettü Verdi?

Önde gelen imalat şirketinin düzenli temettü dağıtımı yaptığından bahsetmiştik. Şirketin temettü dağıttığı yıllarda ki temettü dağıtımı ortalama %2,30 oranında olmuştur. Bu sene İş Yatırım şirketi YATAS temettü verimini ortalama %5,28 oranında beklemektedir.

YATAS Temettü Geçmişi

Aşağıda yer alan tabloya göz atarak Yataş (YATAS) temettü geçmişini inceleyebilirsiniz.

Yataş (YATAS) 2024 Ne Zaman Temettü Verecek?

Yataş şirketi temettü ödemelerini her yıl farklı aylarda yapmıştır. İş Yatırım’da Vestel Beyaz Eşya’ dan %5,28 oranında temettü verimi bekliyor. Şirketin son bir yıldaki fiyat performansı ise %27 oranında düşüş sağlamıştır. Bu bağlamda şirket, yıllık yükselişi %32 olan BİST100 endeksine oranla kötü bir performans sergilemiştir. Son bir yılda en düşük 22.18 TL seviyesini gören hisse, en yüksek 44.90 TL seviyesine ulaştı.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler