2024 VESBE Temettü Tarihi!

Yatırımcılar Vestel Beyaz Eşya temettü tarihini dört gözle bekliyor! Türkiye’nin en büyük beyaz eşya kuruluşlarından olan Vestel Beyaz Eşya (VESBE) düzenli temettü dağıtım kararlarıyla karını yatırımcıları ile paylaşıyor.

VESBE-Temettu-Tarihi.jpg

Yatırımcılar Vestel Beyaz Eşya temettü tarihini dört gözle bekliyor! Türkiye’nin en büyük beyaz eşya kuruluşlarından olan Vestel Beyaz Eşya (VESBE) düzenli temettü dağıtım kararlarıyla karını yatırımcıları ile paylaşıyor. Yatırımcılar hem büyüme hemde temettü hissesi olan VESBE temettü tarihini son zamanlarda oldukça merak ediyor. Peki VESBE temettü tarihi ne zaman açıklanacak? VESBE temettü miktarı ne kadar olacak? VESBE ne zaman temettü verecek?

VESBE Temettü Tarihi Ne Zaman Açıklanacak?

Borsa İstanbul’a mensup şirketler 2023 son çeyrek bilançolarını açıklamaya devam ediyor. Mart ayının sonuna kadar son çeyrek bilançoları açıklanmaya devam edecek VESBE bilanço tarihi 29 Şubat tarihinde açıklandı. Şirket 29 Şubat tarihinde bilançosunu açıklamasının ardından 4 Mart - 5 Mart  tarihinde de temettü tarihi ve miktarını açıklayacaktır. Şirketin temettü geçmişine baktığımızda dağıtılan temettülerin neredeyse hepsi Haziran ve Temmuz ayında dağıtılmış. 2024 yılında da VESBE temettü tarihinin Haziran ayının sonunda ya da Temmuz ayının sonunda ve olmasını bekleyebiliriz.

VESBE Ne Kadar Temettü Dağıtacak? VESBE Temettü Miktarı

Şirketin 2024 yılında hisse başı ortalama 0.9259 TL temettü dağıtması bekleniyor. Güncel fiyata göre oransal olarak%4.90 oranında dağıtım beklenmektedir. Bu miktar sadece tahmini bir miktardır. 29 Şubat tarihinde VESBE bilançosu açıklandıktan sonra net kar ve diğer finansalların durumu temettü miktarını belirleyecektir. 100 adet VESBE hissesi olan bir yatırımcı 92 TL değerinde temettü alacaktır. Alınan temettü ile tekrar VESBE hissesi alarak lot sayısını maksimize etmek oldukça önemlidir. Bizim tavsiyemiz her zaman alınan temettü ile tekrar hisse alarak lot sayısını arttırma yönündedir. 1000 lot VESBE hissesi olan bir yatırımcı 925  TL değerinde temettü alacak. Bu miktar ile tekrar hisse alınması durumunda hisse fiyatında olası yükselişlerde kar maksimum seviyeye çıkacaktır.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler