2024 VESBE Temettü Tahmini!

temettu-tahmini.png

2024 Yılı İçin Vestel Beyaz Eşya (VESBE) Temettü Tahmini Listesi ve Diğer Önemli Detayları Sizler İçin Derledik…

İmalat sektörünün önemli şirketlerinden biri olan Vestel Beyaz Eşya (VESBE) 2015′ den bu yana her yıl temettü dağıtımı yaparak yatırımcılarını sevindirmişti. Şirketin düzenli bir şekilde temettü dağıtımı yapması yatırım şirketlerinin 2024 yılında da temettü dağıtımı yapılacağını ön görmesini sağladı ve bu sebeple VESBE temettü miktarı ve tarihi gündeme geldi. VESBE 2024 temettü ödemesi tarihleri ve oranı ise büyük merak konusu oldu. Şirketin 3Ç23 gelir tablosunda net satışları %63 oranında artarak 13.39 milyar TL olarak gerçekleşti. Satışlardaki artış ile birlikte net kâr %1,342 artarak 2.5 milyar TL'ye yükseldi. Şirketin net borcu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %16 artarak 4.8 milyar TL seviyesine yükseldi. İş Yatırım VESBE 2024 temettü tahmini hisse başına 1,55 TL olurken bu tahmine göre temettü verimi ortalama 10,22% oranında gerçekleşiyor olacak.

VESBE Kaç TL Temettü Verdi?

Önde gelen imalat şirketinin düzenli temettü dağıtımı yaptığından bahsetmiştik. Şirketin temettü dağıttığı yıllarda ki temettü dağıtımı ortalama %6,09 oranında olmuştur. Bu sene İş Yatırım şirketi VESBE temettü verimini ortalama %10,22 oranında beklemektedir.

VESBE Temettü Geçmişi

Aşağıda yer alan tabloya göz atarak Vestel Beyaz Eşya (VESBE) temettü geçmişini inceleyebilirsiniz.

Vestel Beyaz Eşya (VESBE) 2024 Ne Zaman Temettü Verecek?

Vestel Beyaz Eşya şirketi temettü ödemelerini genelde Mayıs ayında yapmıştır. 2024 yılında da Mayıs ayında yapacağını ön görmek yanlış bir tahmin olmaz. İş Yatırım’da Vestel Beyaz Eşya’ dan %10,22 oranında temettü verimi bekliyor. Şirketin son bir yıldaki fiyat performansı ise %14 oranında artış sağlamıştır. Bu bağlamda şirket, yıllık yükselişi %35 olan BİST100 endeksine oranla daha az getiri sağlamıştır. Son bir yılda en düşük 9.58 TL seviyesini gören hisse, en yüksek 19.50 TL seviyesine ulaştı.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler