2024 Tüpraş (TUPRS) Temettü Tarihi!

Tupras-TUPRS-Temettu-Tarihi.png

Yatırımcılar Tüpraş temettü tarihini dört gözle bekliyor! Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu  olan Tüpraş (TUPRS) düzenli temettü dağıtım kararlarıyla karını yatırımcıları ile paylaşıyor. Yatırımcılar hem büyüme hemde temettü hissesi olan TUPRS temettü tarihini son zamanlarda oldukça merak ediyor. Peki TUPRS temettü tarihi ne zaman açıklanacak? TUPRS temettü miktarı ne kadar olacak? TUPRS ne zaman temettü verecek?

TUPRS Temettü Tarihi Ne Zaman Açıklanacak?

Borsa İstanbul'a mensup şirketler 2023 son çeyrek bilançolarını açıklamaya devam ediyor. Mart ayının sonuna kadar son çeyrek bilançoları açıklanmaya devam edecek TUPRS bilanço tarihi 4 Mart olarak belirlenmiştir. Şirket 4 Mart tarihinde bilançosunu açıklamasının ardından 5-6 Mart tarihinde de temettü tarihi ve miktarını açıklayacaktır. Şirketin temettü geçmişine baktığımızda dağıtılan temettülerin neredeyse hepsi Mart ayının sonu ve Nisan ayının başında dağıtılmış. 2024 yılında TUPRS temettü tarihi 5 Nisan olarak belirlenmiştir. .

TUPRS Ne Kadar Temettü Dağıtacak? TUPRS Temettü Miktarı

Şirketin 2024 yılında hisse başı ortalama 19.65 TL temettü dağıtması bekleniyor. Güncel fiyata göre oransal olarak%11.9 oranında dağıtım beklenmektedir. Bu miktar sadece tahmini bir miktardır. 4 Mart tarihinde TUPRS bilançosu açıklandıktan sonra net kar ve diğer finansalların durumu temettü miktarını belirleyecektir. 100 adet TUPRS hissesi olan bir yatırımcı 1.965 TL değerinde temettü alacaktır. Alınan temettü ile tekrar TUPRS hissesi alarak lot sayısını maksimize etmek oldukça önemlidir. Bizim tavsiyemiz her zaman alınan temettü ile tekrar hisse alarak lot sayısını arttırma yönündedir. 1000 lot TUPRS hissesi olan bir yatırımcı 19.650 TL değerinde temettü alacak. Bu miktar ile tekrar hisse alınması durumunda hisse fiyatında olası yükselişlerde kar maksimum seviyeye çıkacaktır.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler