2024 GARAN Temettü Tahmini!

GARAN-Temettu-Tahmini.png

2024 Yılı İçin Garanti Bankası (GARAN) Temettü Tahmini Listesi ve Diğer Önemli Detayları Sizler İçin Derledik…

Bankacılık sektörünün önemli şirketlerinden biri olan Garanti Bankası (GARAN) 2015′ den bu yana 2019 ve 2020 yılları hariç her yıl temettü dağıtımı yaparak yatırımcılarını sevindirmişti. Şirket düzenli bir şekilde temettü dağıtımı yapmıyordu fakat yatırım şirketleri 2024 yılında temettü dağıtımı yapacağını ön gördü ve bu sebeple GARAN temettü miktarı ve tarihi gündeme geldi. GARAN 2024 temettü ödemesi tarihleri ve oranı ise büyük merak konusu oldu. Garanti BBVA'ın 2023 yılının üçüncü çeyreğinde net dönem kârı bir önceki seneye göre %33.47 artarak 23.37 milyar TL'ye yükseldi. Garanti BBVA'ın net faiz gelirleri, geçen senenin aynı dönemine göre %25 oranında azalarak 19.16 milyar TL'ye gerilemiştir. Diğer faaliyet gelirleri de 7.9 milyar TL artmıştır. İş Yatırım GARAN 2024 temettü tahmini hisse başına 3,87 TL olurken bu tahmine göre temettü verimi ortalama 6,85% oranında gerçekleşiyor olacak.

GARAN Kaç TL Temettü Verdi?

Önde gelen bankacılık şirketinin düzenli temettü dağıtımı yapmadığından bahsetmiştik. Şirketin temettü dağıttığı yıllarda ki temettü dağıtımı ortalama %2,69 oranında olmuştur. Bu sene İş Yatırım şirketi GARAN temettü verimini ortalama %6,85 oranında beklemektedir.

GARAN Temettü Geçmişi

Aşağıda yer alan tabloya göz atarak Garanti Bankası (GARAN) temettü geçmişini inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası (GARAN) 2024 Ne Zaman Temettü Verecek?

Garanti Bankası temettü ödemelerini hep Nisan ayında yapmıştır. 2024 yılında da Nisan ayında yapacağını ön görmek yanlış bir tahmin olmaz. İş Yatırım’da Garanti Bankası’ dan %6,85 oranında temettü verimi bekliyor. Banka son bir aylık dönemde %0.09 kazançla BİST 100 Endeksinin üzerinde performans gösterdi. Hisse BİST Banka endeksinin üzerinde getiri sağladı.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler