2024 BIMAS Temettü Tahmini!

BIMAS-Temettu-Tahmini.png

2024 Yılı İçin Bim Mağazaları (BIMAS) Temettü Tahmini Listesi ve Diğer Önemli Detayları Sizler İçin Derledik…

Perakende sektörünün önemli şirketlerinden biri olan Bim Mağazaları (BIMAS) 2015′ den bu yana her yıl temettü dağıtımı yaparak yatırımcılarını sevindirmişti. Şirketin düzenli bir şekilde temettü dağıtımı yapması yatırım şirketlerinin 2024 yılında da temettü dağıtımı yapılacağını ön görmesini sağladı ve bu sebeple BIMAS temettü miktarı ve tarihi gündeme geldi. BIMAS 2024 temettü ödemesi tarihleri ve oranı ise büyük merak konusu oldu. Şirketin 3Ç23 gelir tablosunda net satışları %81 oranında artarak 74.41 milyar TL olarak gerçekleşti. Satışlardaki artış ile birlikte net kâr %117 artarak 3.85 milyar TL'ye yükseldi. Şirketin net borcu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %21 artarak 8.85 milyar TL seviyesine yükseldi. İş Yatırım BIMAS 2024 temettü tahmini hisse başına 14,91 TL olurken bu tahmine göre temettü verimi ortalama 5,1% oranında gerçekleşiyor olacak.

BIMAS Kaç TL Temettü Verdi?

Önde gelen perakende şirketinin düzenli temettü dağıtımı yaptığından bahsetmiştik. Şirketin temettü dağıttığı yıllarda ki temettü dağıtımı ortalama %2,57 oranında olmuştur. Bu sene İş Yatırım şirketi BIMAS temettü verimini ortalama %5,1 oranında beklemektedir.

BIMAS Temettü Geçmişi

Aşağıda yer alan tabloya göz atarak Bim Mağazaları (BIMAS) temettü geçmişini inceleyebilirsiniz.

Bim Mağazaları (BIMAS) 2024 Ne Zaman Temettü Verecek?

Bim Mağazaları şirketi temettü ödemelerini genelde Haziran ayında yapmıştır. 2024 yılında da Haziran ayında yapacağını ön görmek yanlış bir tahmin olmaz. İş Yatırım’da Bim Mağazaları’ dan %5,1 oranında temettü verimi bekliyor. Şirketin son bir yıldaki fiyat performansı ise %113 oranında artış sağlamıştır. Bu bağlamda şirket, yıllık yükselişi %32 olan BİST100 endeksine oranla çok daha fazla getiri sağlamıştır. Son bir yılda en düşük 112.20 TL seviyesini gören hisse, en yüksek 327.15 TL seviyesine ulaştı.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler