2024 ANHYT Temettü Tahmini!

ANHYT-Temettu-Tahmini.png

2024 Yılı İçin Anadolu Hayat Emeklilik (ANHYT) Temettü Tahmini Listesi ve Diğer Önemli Detayları Sizler İçin Derledik…

Sigortacılık sektörünün önemli şirketlerinden biri olan Anadolu Hayat Emeklilik (ANHYT) 2015′ den 2023′ e kadar  her yıl temettü dağıtımı yaparak yatırımcılarını sevindirmişti. Şirket düzenli bir şekilde temettü dağıtımı yapıyordu fakat yatırım şirketleri 2024 yılında temettü dağıtımı yapılacağını ön gördü ve bu sebeple ANHYT temettü miktarı ve tarihi gündeme geldi. ANHYT 2024 temettü ödemesi tarihleri ve oranı ise büyük merak konusu oldu. 2023 yılının üçüncü çeyreğinde Anadolu Hayat Emek.'nın toplam aktifleri 143.37 milyar TL'dir. Şirketin önceki yılın aynı dönemine göre aktif büyümesi %96.5 olarak hesaplanmakta. Şirketin 2023 yılı üçüncü çeyrekteki özsermaye büyümesi geçen yılın aynı dönemine göre %145 artış göstermiş olup 5.72 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Bu dönemde aktif karlılığı %1.86 ve özsermaye karlılığı ise %49.93 olarak hesaplanmaktadır. Şirketin toplam borçlarının varlıkları içerisindeki oranı %96.01 düzeyindedir. İş Yatırım ANHYT 2024 temettü tahmini hisse başına 1,56 TL olurken bu tahmine göre temettü verimi ortalama 4,03% oranında gerçekleşiyor olacak.

ANHYT Kaç TL Temettü Verdi?

Önde gelen sigortacılık şirketinin düzenli temettü dağıtımı yapmadığından bahsetmiştik. Şirketin temettü dağıttığı yıllarda ki temettü dağıtımı ortalama %5,74 oranında olmuştur. Bu sene İş Yatırım şirketi ANHYT  temettü verimini ortalama %4,03 oranında beklemektedir.

ANHYT Temettü Geçmişi

Aşağıda yer alan tabloya göz atarak Anadolu Hayat Emeklilik (ANHYT) temettü geçmişini inceleyebilirsiniz.

Anadolu Hayat Emeklilik (ANHYT) 2024 Ne Zaman Temettü Verecek?

Anadolu Hayat Emeklilik şirketi temettü ödemelerini hep Mart ayında yapmıştır. 2024 yılında da Mart ayında yapacağını ön görmek yanlış bir tahmin olmaz. İş Yatırım’da Anadolu Hayat Emeklilik %4,03 oranında temettü verimi bekliyor. Anadolu Hayat Emek., son bir aylık dönemde %5.98 kayıpla BİST 100 Endeksinin üzerinde getiri sağlamıştır. Sigorta endeksine göre ise hisse performansının düşük kaldığı görülmekte.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler