2023 YYLGD Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Yayla Agro Gıda (YYLGD) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un 2022 yılında arz olan hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren Yayla Agro Gıda, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. Hissenin yeni arz olması ve ilk yıldan temettü dağıtacak olması yatırımcılarını heyecanlandırdı ve sevindirdi. Peki YYLGD ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

YYLGD Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Yayla Agro Gıda (YYLGD), hisse başına 0.3047 TL temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 30.47 TL tutarında kar payı elde edecektir. YYLGD 2023 temettü oranı ise %1.10 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %1.10 oranında olacaktır.

Yayla Agro Gıda Ne Zaman Temettü Verecek? YYLGD Temettü Tarihi!

YYLGD temettü tarihi 31 Ağustos 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre YYLGD, 31 Ağustos 2023 tarihinde hisse başı 0.3047 TL temettü dağıtımı yapacak. YYLGD, temettü dağıtılan tarihte dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler