2023 YATAS Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Yataş Yatak Ve Yorgan Sanayi (YATAS) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un bilindik hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren Yataş Yatak Ve Yorgan Sanayi, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. 2020′ den bu yana düzenli olarak kar payı dağıtması ve bu yıl da temettü dağıtacak olması yatırımcılarını heyecanlandırdı ve sevindirdi. Peki YATAS ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

YATAS Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Yataş Yatak Ve Yorgan Sanayi (YATAS), hisse başına 1.2016 TL temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 120.16 TL tutarında kar payı elde edecektir. YATAS 2023 temettü oranı ise %3.79 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %3.79 oranında olacaktır.

Yataş Yatak Ve Yorgan Sanayi Ne Zaman Temettü Verecek? YATAS Temettü Tarihi!

YATAS temettü tarihi 18 Eylül 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre YATAS, 18 Eylül 2023 tarihinde hisse başı 1.2016 TL temettü dağıtımı yapacak. YATAS, temettü dağıtılan tarihte dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler