2023 VESBE Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Vestel Beyaz Eşya (VESBE) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un bilindik hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren Vestel Beyaz Eşya, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. 2014′ ten bu yana düzenli olarak kar payı dağıtması ve bu yıl da temettü dağıtacak olması yatırımcılarını heyecanlandırdı ve sevindirdi. Peki VESBE ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

VESBE Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Vestel Beyaz Eşya (VESBE), hisse başına 0.1985 TL temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 19.85 TL tutarında kar payı elde edecektir. VESBE 2023 temettü oranı ise %1.61 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %1.61 oranında olacaktır.

Vestel Beyaz Eşya Ne Zaman Temettü Verecek? VESBE Temettü Tarihi!

VESBE temettü tarihi 31 Temmuz 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre VESBE, 31 Temmuz 2023 tarihinde hisse başı 0.1985 TL temettü dağıtımı yapacak. VESBE, temettü dağıtılan tarihte dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler