2023 SANKO Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Sanko Pazarlama (SANKO) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un bilindik hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren Sanko Pazarlama, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. 2015′ den bu yana düzenli olarak kar payı dağıtması ve bu yıl da temettü dağıtacak olması yatırımcılarını heyecanlandırdı ve sevindirdi. Peki SANKO ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

SANKO Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Sanko Pazarlama (SANKO), hisse başına 0.90 TL temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 90 TL tutarında kar payı elde edecektir. SANKO 2023 temettü oranı ise %3.83 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %3.83 oranında olacaktır.

Sanko Pazarlama Ne Zaman Temettü Verecek? SANKO Temettü Tarihi!

SANKO temettü tarihi 28 Temmuz 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre SANKO, 28 Temmuz 2023 tarihinde hisse başı 0.90 TL temettü dağıtımı yapacak. SANKO, temettü dağıtılan tarihte dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler