2023 MGROS Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Migros (MGROS) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un en popüler hisselerinden biri olan Migros, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. Migros son zamanlarda ki hisse hareketleri ve bilançosuyla adından çok söz ettirmişti. MGROS' un ilk defa temettü dağıtacak olması ise yatırımcılarını sevindirdi ve ileriye dönük meraklandırdı. Peki MGROS ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

MGROS Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Migros (MGROS), hisse başına 2.3463 TL temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 234 TL tutarında kar payı elde edecektir. Migros 2023 temettü oranı ise %1,31 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan temettü miktarı hisse fiyatının %1,31 oranı olarak gerçekleşecektir.

Migros Ne Zaman Temettü Verecek? MGROS Temettü Tarihi!

Migros temettü tarihi 30 Mayıs 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket 30 Mayıs tarihinde temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre Migros, 30 Mayıs 2023 tarihinde hisse başı 2.3463 TL temettü dağıtımı yapacak. MGROS, %1,31 oranında temettü dağıtması nedeniyle 30 Mayıs günü hisse fiyatında %1,31 oranında bir düşüş gerçekleşecek.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler