2023 LIDER Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

LDR Turizm (LIDER) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un 2022 yılında arz olan hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren LDR Turizm, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. 2022' den sonra bu yıl da temettü dağıtacak olması yatırımcılarını heyecanlandırdı ve sevindirdi. Peki LIDER ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

LIDER Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

LDR Turizm (LIDER), hisse başına 0.2045 TL  temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 20,45 TL tutarında kar payı elde edecektir. LIDER 2023 temettü oranı ise %0.55 olarak belirlenmiştir. Mayıs ayında dağıtılan temettü %0.32 oranındaydı, temmuz ayında ise %0.23 olacak yani yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %0.55 oranında olacaktır.

LDR Turizm Ne Zaman Temettü Verecek? LIDER Temettü Tarihi!

LIDER temettü tarihi 12 Temmuz 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre LIDER, 12 Temmuz 2023 tarihinde hisse başı 0.2045 TL temettü dağıtımı yapacak. LIDER, temettü dağıtılan tarihte dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler