2023 KONTR Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Kontrolmatik (KONTR) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un en popüler hisselerinden biri olan Kontrolmatik, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. KONTR temettü politikası oldukça istikrarlı bir şekilde yıllardır devam ediyor. 2021 yılından itibaren düzenli olarak temettü dağıtımı yapılması uzun vadeli olarak Kontrolmatik’ e  yatırım yapılmasını mantıklı kılıyor. Peki KONTR ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

KONTR Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Kontrolmatik (KONTR), hisse başına 0.1350 TL temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 13.5 TL tutarında kar payı elde edecektir. Kontrolmatik 2023 temettü oranı ise %0,13 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan temettü miktarı hisse fiyatının %0,13 oranı olarak gerçekleşecektir.

Kontrolmatik Ne Zaman Temettü Verecek? KONTR Temettü Tarihi!

Kontrolmatik temettü tarihi 12 Temmuz 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket 12 Temmuz tarihinde temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre Kontrolmatik, 12 Temmuz 2023 tarihinde hisse başı 0.1350 TL temettü dağıtımı yapacak. KONTR, %0,13 oranında temettü dağıtması nedeniyle 12 Temmuz günü hisse fiyatında %0,13 oranında bir düşüş gerçekleşecek.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler