2023 KMPUR Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Kimteks Poliuretan Sanayi (KMPUR) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un 2022 yılında arz olan hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren Kimteks Poliuretan Sanayi, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. 2022′ den sonra bu yıl da temettü dağıtacak olması yatırımcılarını heyecanlandırdı ve sevindirdi. Peki KMPUR ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

KMPUR Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Kimpur (KMPUR), hisse başına 2.2106 TL temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 221.06 TL tutarında kar payı elde edecektir. KMPUR 2023 temettü oranı ise %2.24 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %2.24 oranında olacaktır.

Kimteks Poliuretan Sanayi Ne Zaman Temettü Verecek? KMPUR Temettü Tarihi!

KMPUR temettü tarihi 14 Temmuz 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre KMPUR, 14 Temmuz 2023 tarihinde hisse başı 2.2106 TL temettü dağıtımı yapacak. KMPUR, temettü dağıtılan tarihte dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler