2023 INFO Temettü Dağıtım Tarihi

En güncel Kripto Para, Borsa, Döviz, Hisse, Yabancı Hisse, son piyasa durumlarını, haberleri ve analizleri Economicon'da takip edin

temettu-tahmini.png

Info Yatırım (INFO) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un en popüler yatırım şirketi hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren Info Yatırım, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. Geçen yıl dağıtmış olması ve bu yıl da dağıtacak olması yatırımcılarını heyecanlandırdı ve sevindirdi. Peki INFO ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

INFO Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Info Yatırım (INFO), hisse başına 0.90 TL  temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 90 TL tutarında kar payı elde edecektir. INFO 2023 temettü oranı ise %12.57 gibi yüksek bir oran olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %12.57 oranında olacaktır.

Info Yatırım Ne Zaman Temettü Verecek? INFO Temettü Tarihi!

INFO temettü tarihi 15 Haziran 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre INFO, 15 Haziran 2023 tarihinde hisse başı 0.90 TL temettü dağıtımı yapacak. INFO, temettü dağıtılan tarihte dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler