2023 CCOLA Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Coca-Cola İçecek (CCOLA) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un en popüler hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren Coca-Cola İçecek, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. CCOLA temettü politikası oldukça istikrarlı bir şekilde yıllardır devam ediyor. Hem büyüme hissesi hem de temettü hissesi olması da yatırımcıların uzun vadeli olarak CCOLA’ ya  yatırım yapması oldukça mantıklı bir hal alıyor. Peki CCOLA ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

CCOLA Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Coca-Cola İçecek (CCOLA), hisse başına 2.6537 TL  temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 265 TL tutarında kar payı elde edecektir. CCOLA 2023 temettü oranı ise %0.94 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %0.94 oranında olacaktır.

Coca-Cola İçecek Ne Zaman Temettü Verecek? CCOLA Temettü Tarihi!

CCOLA temettü tarihi 22 Mayıs 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre CCOLA, 22 Mayıs 2023 tarihinde hisse başı 2.6537 TL temettü dağıtımı yapacak. CCOLA, temettü dağıtılan tarihte dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler