2023 BIMAS Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Bim (BIMAS) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un en popüler hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren Bim Birleşik Mağazalar, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. BIMAS temettü politikası oldukça istikrarlı bir şekilde yıllardır devam ediyor. Hem büyüme hissesi hem de temettü hissesi olması da yatırımcıların uzun vadeli olarak BIMAS’ a  yatırım yapması oldukça mantıklı bir hal alıyor. Peki BIMAS ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

BIMAS Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS), hisse başına 1.80 TL ve 2.70 TL olmak üzere iki kere temettü dağıtacak. Yani 2023' te toplamda hisse başına 4.50 TL kar dağıtımı yapmış olacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 450 TL tutarında kar payı elde edecektir. BIMAS 2023 temettü oranı ise %1,13 ve %1.70 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %2,83 oranında olacaktır.

Bim Birleşik Mağazalar Ne Zaman Temettü Verecek? BIMAS Temettü Tarihi!

BIMAS temettü tarihi 14 Haziran 2023 ve 20 Aralık 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre BIMAS, 14 Haziran 2023 tarihinde hisse başı 1.80 TL, 20 Aralık 2023 tarihinde de 2.70 TL temettü dağıtımı yapacak. BIMAS, temettü dağıtılan tarihlerde dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler