2023 BAGFS Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları (BAGFS) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un bilindik hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. 2015' den sonra bu yıl ilk defa dağıtacak olması yatırımcılarını heyecanlandırdı ve sevindirdi. Peki BAGFS ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

BAGFS Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları (BAGFS), hisse başına 0.1169 TL  temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 11,7 TL tutarında kar payı elde edecektir. BAGFS 2023 temettü oranı ise %0.45 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %0.45 oranında olacaktır.

Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları Ne Zaman Temettü Verecek? BAGFS Temettü Tarihi!

BAGFS temettü tarihi 10 Temmuz 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre BAGFS, 10 Temmuz 2023 tarihinde hisse başı 0.1169 TL temettü dağıtımı yapacak. BAGFS, temettü dağıtılan tarihte dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler