2023 AZTEK Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Aztek Teknoloji (AZTEK) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un 2022 yılında arz olan hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren Aztek Teknoloji, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. Hissenin yeni arz olması ve ilk yıldan temettü dağıtacak olması yatırımcılarını heyecanlandırdı ve sevindirdi. Peki AZTEK ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

AZTEK Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Aztek Teknoloji (AZTEK), hisse başına 0.9519 TL temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 95.2 TL tutarında kar payı elde edecektir. AZTEK 2023 temettü oranı ise %3.15 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %3.15 oranında olacaktır.

Aztek Teknoloji Ne Zaman Temettü Verecek? AZTEK Temettü Tarihi!

AZTEK temettü tarihi 31 Temmuz 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre AZTEK, 31 Temmuz 2023 tarihinde hisse başı 0.9519 TL temettü dağıtımı yapacak. AZTEK, temettü dağıtılan tarihte dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler