2023 ASUZU Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Anadolu Isuzu (ASUZU) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un en popüler hisselerinden biri olan ve son zamanlarda kendinden çok söz ettiren Anadolu Isuzu, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. ASUZU temettü politikası oldukça istikrarlı bir şekilde yıllardır devam ediyorken 2017-2021 arası temettü dağıtılmamıştı. Geçen yıl dağıtmış olması ve bu yıl da dağıtacak olması yatırımcılarını heyecanlandırdı ve sevindirdi. Peki ASUZU ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

ASUZU Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Anadolu Isuzu (ASUZU), hisse başına 2.1429 TL  temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 214 TL tutarında kar payı elde edecektir. ASUZU 2023 temettü oranı ise %1.61 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan toplam temettü miktarı hisse fiyatının %1.61 oranında olacaktır.

Anadolu Isuzu Ne Zaman Temettü Verecek? ASUZU Temettü Tarihi!

ASUZU temettü tarihi 29 Mayıs 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre ASUZU, 29 Mayıs 2023 tarihinde hisse başı 2.1429 TL temettü dağıtımı yapacak. ASUZU, temettü dağıtılan tarihte dağıtılan oran da hisse fiyatında düşüş yaşayacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler