2023 ASELS Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Aselsan (ASELS) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un en popüler hisselerinden biri olan Aselsan, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. Aselsan son zamanlarda ki hisse hareketleri ve bilançosuyla adından çok söz ettirmişti. ASELS’in düzenli temettü dağıtım politkası ve büyüme istikrarı yatırımcıları oldukça mutlu ediyor. Peki ASELS ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

ASELS Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Aselsan (ASELS), hisse başına 0.1579 TL temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 15,79 TL tutarında kar payı elde edecektir. ASELS 2023 temettü oranı ise %0,41 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan temettü miktarı hisse fiyatının %0,41 oranı olarak gerçekleşecektir.

Aselsan Ne Zaman Temettü Verecek? ASELS Temettü Tarihi!

ASELSAN temettü tarihi 22 Kasım 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket 22 Kasım tarihinde temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre ASELS, 22 Kasım 2023 tarihinde hisse başı 0.1579 TL temettü dağıtımı yapacak. ASLES, %0,41 oranında temettü dağıtması nedeniyle 22 Kasım günü hisse fiyatında %0,41 oranında bir düşüş gerçekleşecek.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler