2023 ALARK Temettü Dağıtım Tarihi

temettu-tahmini.png

Alarko Holding (ALARK) Ne Zaman ve Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Borsa İstanbul’un popüler hisselerinden biri olan Alarko Holding, yatırımcılarına temettü dağıtmak için hazırlanıyor. ALARK temettü politikası oldukça istikrarlı bir şekilde yıllardır devam ediyor. Hem büyüme hissesi hem de temettü hissesi olması da yatırımcıların uzun vadeli olarak Alarko Holding' e  yatırım yapması oldukça mantıklı bir hal alıyor. Peki ALARK ne zaman ve ne kadar temettü dağıtacak?

TIKLA VE SATIN AL

ALARK Hisse Başı Temettü Miktarı ve Temettü Oranı!

Alarko Holding (ALARK), hisse başına 0.2970 TL temettü dağıtacak. Buna göre 100 adet hissesi olan bir kişi 29 TL tutarında kar payı elde edecektir. Alarko Holding 2023 temettü oranı ise %0,58 olarak belirlenmiştir. Yatırımcıların hesabına yatacak olan temettü miktarı hisse fiyatının %0,58 oranı olarak gerçekleşecektir.

Alarko Holding Ne Zaman Temettü Verecek? ALARK Temettü Tarihi!

Alarko Holding temettü tarihi 31 Mayıs 2023 olarak belirlenmiştir. Şirket 31 Mayıs tarihinde temettü dağıtımı yapmasının ardından 2 iş günü içerisinde yatırımcıların vadesiz hesaplarına temettü miktarı aktarılacaktır. Yukarıdaki verilere göre Alarko Holding, 31 Mayıs 2023 tarihinde hisse başı 0.297 TL temettü dağıtımı yapacak. ALARK, %0,58 oranında temettü dağıtması nedeniyle 31 Mayıs günü hisse fiyatında %0,58 oranında bir düşüş gerçekleşecek.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler