Türk Traktör (TTRAK) Üçüncü Çeyrek Bilançosu Açıklandı!

Aşağıda 2023 yılının üçüncü çeyreğinde açıklanan Türk Traktör (TTRAK) bilançosunu görüyorsunuz.

turk-traktor-ttrak-ucuncu-ceyrek-bilancosu-aciklandi.png

Aşağıda 2023 yılının üçüncü çeyreğinde açıklanan Türk Traktör (TTRAK) bilançosunu görüyorsunuz. Şirketin bu yılın üçüncü çeyreğinde satışları %122 artarak 32.416 milyar TL tutarında gerçekleşmiştir. Satışların artmasıyla birlikte brüt karda yükseliş görüyoruz. Brüt kar finansalı %236 yükseliş göstererek 2.7 milyar TL’den 9.275 milyar TL seviyesine ulaşmıştır. Brüt karda yaşanan artış FAVÖK finansalını da etkileyerek %257 oranında yükseliş yaşanmasını sağlamıştır. FAVÖK finansalı ise bu yılın üçüncü çeyreğinde 7.94 milyar TL olarak gerçekleşti.

En önemli finansal oran olan Net Kar finansalı ise pozitif görünümle beraber %291 oranında arttı. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde 1.6 milyar TL olan net kar, bu yılın üçüncü çeyreğinde 6.295 milyar TL olarak gerçekleşmiş durumda. Bilançoda ki pozitif görünüm dönen ve duran varlıklarda da  görülüyor.

TTRAK’ın net karındaki artış ile birlikte net borç durumunda da düşüş görüyoruz. İkinci çeyrekte 3.11 milyar TL net nakde sahip olan şirket bunu %32 oranında arttırarak 4.18 milyar TL seviyesine getirmiştir. Bununla beraber şirketin özkaynaklarında da %53 oranında artış görülüyor. Şirketin F/K oranı ise 10,06 puan, PD/DD oranı ise 9,93 puandır 

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler