Tüpraş (TUPRS) Üçüncü Çeyrek Bilançosu Açıklandı!

Aşağıda 2023 yılının üçüncü çeyreğinde açıklanan Tüpraş (TUPRS) bilançosunu görüyorsunuz.

tupras-tuprs-ucuncu-ceyrek-bilancosu-aciklandi.png

Aşağıda 2023 yılının üçüncü çeyreğinde açıklanan Tüpraş (TUPRS) bilançosunu görüyorsunuz. Şirketin bu yılın üçüncü çeyreğinde satışları %5 artarak 382.368 milyar TL tutarında gerçekleşmiştir. Satışların artmasıyla birlikte brüt karda yükseliş görüyoruz. Brüt kar finansalı %48 yükseliş göstererek 43.3 milyar TL’den 64.2 milyar TL seviyesine ulaşmıştır. Brüt karda yaşanan artış FAVÖK finansalını da etkileyerek %46 oranında yükseliş yaşanmasını sağlamıştır. FAVÖK finansalı ise bu yılın üçüncü çeyreğinde 56 milyar TL olarak gerçekleşti.

En önemli finansal oran olan Net Kar finansalı ise pozitif görünümle beraber %50 oranında arttı. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde 23.4 milyar TL olan net kar, bu yılın üçüncü çeyreğinde 35.271 milyar TL olarak gerçekleşmiş durumda. Bilançoda ki pozitif görünüm dönen ve duran varlıklarda da  görülüyor.

TUPRS’ın net karındaki artış ile birlikte net borç durumunda da düşüş görüyoruz. İkinci çeyrete 10.08 milyar TL net nakde sahip olan şirket bunu %428 oranında arttırarak 53.26 milyar TL seviyesine getirmiştir. Bununla beraber şirketin özkaynaklarında da %6 oranında artış görülüyor. Şirketin F/K oranı ise 4,92 puan, PD/DD oranı ise 3,62 puandır 

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler