2023 2. Çeyrek Bilanço Tarihleri Belli Oldu!

Borsa İstanbul 2023 Yılı 2.Çeyrek Bilanço Tarihleri Bugün Belli Oldu!  Hangi Şirketler Hangi Tarihte Bilanço Açıklayacak?

2023-2-ceyrek-bilanco-tarihleri-belli-oldu.jpg

Borsa İstanbul 2023 Yılı 2.Çeyrek Bilanço Tarihleri Bugün Belli Oldu!  Hangi Şirketler Hangi Tarihte Bilanço Açıklayacak?

Borsa İstanbul'da bu yılın ilk ikinci çeyreğinde elde edilen finansal verilerin açıklanacağı tarihler belli oldu. Bütün borsa şirketlerinin bilanço tarihi henüz açıklanmasa da borsamızda bulunan  büyük şirketlerin 2023 ikinci çeyrek bilanço tarihleri 4 Temmuz itibari ile belirginleşti. Borsa açısından bilanço dönemleri oldukça önemli bir süreç olarak görülmektedir. Bunun nedeni ise şirketler tarafından açıklanan bilançoların hisse fiyatına etki edebilme ihtimalinin yüksek olmasıdır. Şirket bulunduğu çeyreği başarılı bir şekilde geçirmiş ve finansal oranlarını pozitif yönde geliştirmişse hisse fiyatı da pozitif bir şekilde etkilenebilir. Fakat şirket içerisinde bulunduğu çeyrekte başarılı olamamış yani negatif yönde veriler elde hetmiş hatta üzerine zarar etmişse hisse fiyatında düşüş gözlemlenmesi oldukça muhtemeldir. Genelde bilanço dönemi öncesinde açıklanacak bilançonun çoktan fiyatlandığı belirtilir. Fakat yatırımcıların bu tür söylemleri önemsemesinin bir anlamı bulunnmuyor. Yatırımcılar borsamızın nadide şirketlerine yatırım yaptığı ve sabırla beklediği durumda her türlü kazanç elde edecektir.

2. Çeyrek Bilanço Tarihleri 2023

26 Temmuz: AKBNK, TAVHL 27 Temmuz: GARAN, FROTO 31 Temmuz: AYGAZ  1 Ağustos: KCHOL  2 Ağustos: AKGRT 3 Ağustos: TKFEN 7 Ağustos: BRISA, CCOLA, ENJSA 8 Ağustos: AEFES, MPARK 9 Ağustos: SAHOL, THYAO, VESBE 14 Ağustos: PGSUS 15 Ağustos: AKSEN, ASELS 16 Ağustos: ENKAI 17 Ağustos: BIMAS, ULKER 18 Ağustos: ALARK 19 Ağustos: MAVI 21 Ağustos: VESTL Listede de görüldüğü gibi bilanço dönemi 26 Temmuz çarşamba günü AKBNK ve TAVHL bilançoları ile başlıyor. 27 Temmuz perşembe günü GARAN ve FROTO bilançoları açıklanıyor. 31 Temmuz'da AYGAZ bilançosu, 1 Ağustos'da KCHOL bilançosu, 2 Ağustos'da AKGRT bilançosu, 3 Ağustos'da TKFEN bilançosu, 7 Ağustos tarihinde BRISA, CCOLA, ENJSA bilançosu, 8 Ağustos tarihinde AEFES, MPARK bilançosu ve 9 Ağustos'da borsamızın üç önemli şirketlerinden olan SAHOL, THYAO ve VESBE bilançosu açıklanacak. Bilanço dönemi şu şekilde devam edecek 14 Ağustos'da PGSUS bilançosu, 15 Ağustos'da AKSEN ve ASELS bilançosu, 16 Ağustos'da ENKAI bilançosu, 17 Ağustos'da BIMAS ve ULKER bilançosu, 18 Ağustos'da ALARK bilançosu, 19 Ağustos'da MAVI bilançosu ve son olarak 21 Ağustos'da VESTL bilançosu açıklanacak. Tarihler belli olmaya devam ettikçe listeyi güncelleyeceğiz. Özellikle SASA bilanço tarihi, ASTOR bilanço tarihi, HEKTS bilanço tarihi, EREGL bilanço tarihi, EUPWR bilanço tarihi, SISE bilanço tarihi, ve KONTR bilanço tarihi gibi önemli bilanço tarihlerini sizlere en hızlı şekilde ulaştıracağız.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yorum Yaz

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Diğer Haberler